Як Ви ставитесь до визнання Голодомору актом геноциду?

ФСБ не не визналa Геноцид українців


Москва  Росія 

Начальник Управління реєстрації і архівних фондів ФСБ Росії, генерал-лейтенат Василь Христофоров заявив, що в російських архівах немає жодного натяку на політику геноциду українського народу в зв'язку з голодом 1930-х років. «Вченими (і не тільки російськими) безумовно доказано,що в 1932-1933 роках в СРСР був голод. Так, був, але не тільки на Україні...»

«... Архівні документи однозначно свідчать, що ніякого цілеспрямованого геноциду по відношенню до українського народу не було. Ми не знайшли жодного посилання, жодного натяку на цілеспрямоване ведення політики геноциду українського народу», - сказав Христофоров. Він повідомив, що з архівів ФСБ передана велика кількість документів з цієї проблеми російськими та іноземними дослідниками. Всі ці матеріали опубліковані, і з ними можуть ознайомитися всі бажаючі.

«Голодомор, - підкреслив Христофоров, - це український винахід. Українська сторона намагається доказати, що голод був актом геноциду сталінського керівництва по відношенню до українців.

Він повідомив, що в Росії опублікована велика кількість документів по голоду 1930-х років задовго до того, як українські політики почали піднімати тему Голодомору.

За матеріалами  Интерфакс-Украина