Як Ви ставитесь до визнання Голодомору актом геноциду?

Росія розсекречує документи про Голодомор


Росія  Москва 

В Росії побачив світ збірник документів «Голод у СРСР. 1930-1934».

У виданні містяться попередні підсумки роботи істориків і архівістів, які будуть оприлюднені наприкінці 2009 року в тритомній збірці "Голод у СРСР".

У підсумковому дослідженні будуть оприлюднені більше 6 тисяч документів - матеріали ЦК ВКП(б), державних і радянських установ, органів ОГПУ-НКВС, а також, листи простих трудящих до органів влади і преси.  

На прес-конференції з нагоди презентації книги керівник Федерального архівного агентства Росії Володимир Козлов заявив, що голод 1930-34 років у СРСР був наслідком злочинної політики сталінського оточення і особисто Сталіна по відношенню до СРСР в цілому, а не тільки лише по відношенню до України.

За його словами, політизування проблеми голоду до СРСР в 30-х роках та її зведення в Україні до рамок геноциду українців, примусила експертів взятися до масштабної роботи з виявлення в архівах Росії, Білорусії, Казахстану документів, пов`язаних з цією історією.

"Голод став результатом помилок і прорахунків політичного курсу тодішнього керівництва країни в здійсненні колективізації. І головну відповідальність за це несе сталінське керівництво і особисто Сталін. Але, звичайно, ніхто не планував ніякого голоду", - розповів Козлов.

 

За матеріалами УНІАН