Як Ви ставитесь до визнання Голодомору актом геноциду?

Пам'ять жертв українського Голодомору 1932-1933 років вшанували у Москві


РФ  Москва 

На території Посольства України у Москві у суботу відбулась церемонія запалення свічки пам'яті і покладання квітів біля пам'ятної дошки жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні. Українська громада та дипломати вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання.

"Я переконаний, що це святий обов'язок кожного українця вшанувати пам'ять тих, хто загинув від голоду, безвинно загинув", - сказав власному кореспонденту УКРІНФОРМУ в РФ Надзвичайний і Повноважний посол України в РФ Володимир Єльченко.

Він зауважив, що можна називати різну кількість загиблих, але "скільки б людей не загинуло в ті роки - 2 млн чи 10 млн осіб, ця трагедія легшою не стає".

Посол зауважив, що пам'ять жертв Голодомору щороку відзначається на території посольства. Окрім того, у храмі ікони Божої Матері "Всех скорбящих Радость" (Спаса Преображения) відбулась панахида за жертвами голодоморів в Україні.

"Це показує, що і в Росії, незважаючи на відоме обережне ставлення до деяких оцінок щодо причин Голодомору, є повага і шана до цієї події. Ніхто нікого не звинувачує, ми хочемо спокійно пом'янути тих, хто загинув в 30-ті роки", - наголосив В. Єльченко.

Ігор Соловей, МОСКВА, УКРІНФОРМ