Як Ви ставитесь до визнання Голодомору актом геноциду?

У Києво-Печерському заповіднику відкривається виставка про християн, що постраждали під час “Великого терору”


Україна  Київ 

У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику напередодні Дня пам'яті жертв голодомору і політичних репресій в Україні (24 листопада) 23 листопада 2012 року о 15:00 відбудеться відкриття виставки "1937 рік: Голгофа Церкви. До 75-річчя подвигу християн, що постраждали під час "Великого терору".

Організатори виставки - Музей "Православна Україна" Української Православної Церкви і Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник.

75 років тому відбувся апогей сталінського терору і ми з сумом згадуємо його численні жертви. Починаючи з 1929 p., Україна зазнала три хвилі репресій, найбільшу з них - в 1937-1938 рр., у т. з. добу Великого терору. 1937 р. в Україні було заарештовано 159,5 тисяч осіб, з них розстріляно 16,5 тисяч, повідомляє прес-служба заповідника.

Церква як складова суспільства і її представники стали також жертвами сталінського червоного терору. 1932 р. був підписаний декрет, в якому проголошувалося: "До 1 травня 1937 року ім'я Боже має бути забутим на території країни". Він поклав початок "безбожній п'ятирічці", в результаті "виконання і перевиконання" якої було заарештовано 40 архієреїв, закрито і знищено 95 % храмів. 20 років тому, в 1992 р., відбулася перша канонізація новомучеників і сповідників ХХ століття, які постраждали за віру Христову.

Як йдеться у повідомленні заповідника, пам'ятна виставка створена на основі архівних матеріалів, особистих справ представників репресованого духовенства Києво-Печерської лаври, унікальних фотографій вітчизняних новомучеників: київського митрополита Костянтина (Дьякова), одеського митрополита Анатолія (Грисюка), харківського архиєпископа Олександра (Петровського), полтавського архієпископа Феофана (Бистрова), Онуфрія (Гагалюка), священносповідника Олексія Глаголєва та ін. Відвідувачі матимуть нагоду ознайомитися з експонатами зі збірок Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і Музею "Православна Україна" УПЦ.

Захід відбувається з благословення Митрополита Володимира, Предстоятеля Української Православної Церкви.

Джерело: РІСУ