Як Ви ставитесь до визнання Голодомору актом геноциду?

Молодь міста Луцька відтворила події 1933 року в одній хвилині


Україна  Луцьк 23 листопада у місті Луцьку на Театральному майдані відбулися акція «Тоді нас міг врятувати хліб, тепер нас врятує пам'ять» та флеш-моб «1933 рік в одній хвилині
», з метою вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. 

 

Організаторами акцій виступили молодіжна громадська організація «Національний Альянс», Студентська Рада Волині та ПЛАСТ, які увійшли до регіонального Громадського комітету вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років.

Акція «Тоді нас міг врятувати хліб, тепер нас врятує пам'ять» розпочалася о 15:00 годині, учасники якої спробували передати трагічні події тих років у вигляді перфомансу. На майдані стояв стіл з хлібом, який стерегли НКВДисти. Поруч стояли  люди, одягнені у чорний одяг тримаючи  лампадки. На кожному з них були написи назв  місяців, календару із роману Василя Барки «Жовтий князь»:  вересень - розбоєнь, жовтень - худень, листопад - пухлень, грудень - трупень, сiчень - могилень, лютий - людоїдень, березень - пустирень, квiтень - гумень). За словами організаторів, ці люди символізували «душі» загиблих у найважчі місяці Голодомору.

Крім того, під час перфомансу активісти розповсюджували листівки з інформацією про Голодомор та із закликом до людей не ігнорувати пам'ять про національну катастрофу і засвітити свічку пам'яті у своєму вікні 24 листопада.

Також впродовж двох годин кожен перехожий зміг кинути жменьку зерна у знак пам'яті про загиблих від Геноциду-голодомору 1932-1933 років. Посеред площі стояв мішок із зерном та стенд, де був написаний заклик до людей, вшанувати пам'ять загиблих від геноциду - кинути зерно на полотно із написом 1932-1933. Згідно офіційних даних СБУ, кількість хліба, що виділялася для однієї людини, становила не більше 50 грамів.

Рівно о 16:00 відбувся флеш-мобу «1933 рік в одній хвилині», у якому взяло участь близько 100 людей. Учасники акції розташувалися по периметру площі і впали на землю та лежали одну хвилину під  символічний звук дзвонів. У такий спосіб молоді активісти намагалися відтворити картину масової загибелі людей від голоду. Адже за офіційними даними,  під час Голодомору в Україні помирало 17-25 людей за одну хвилину.Потому, кожен учасник акції підійшов до мішка із зерном та кинув жменьку на полотно.

Акції проходили в рамках Всеукраїнської громадської кампанії вшанування жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні та мали на меті привернути увагу громади до трагічних подій тих років.

 

Прес-служба ВМГО «Національний Альянс»

Контактна особа: Юлія Грищук +3 8 093 11 98 543