Як Ви ставитесь до визнання Голодомору актом геноциду?

Громадський комітет: Організація заходів до 80-х роковин Голодомору — обов’язок Глави держави


Україна  Київ 

Співкоординатор Громадського комітету вшанування пам'яті жертв Голодомору Іван Васюник нагадав закон про Голодомор та розповів про плани громадськості.

«Громадський комітет із вшанування пам'яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні розцінює факт появи Указу Президента про заходи до 80-х роковин Голодомору як пряме виконання обов'язків Глави держави», - повідомив Іван Васюник, співкоординатор Громадського комітету, віце-прем'єр-міністр у 2007-2010 роках.

Васюник зазначив, що одним із завдань, що поставили перед собою відомі громадські мистецькі та наукові діячі, котрі чотири роки тому утворили Громадський комітет, є винести питання вшанування вбитих голодом наших співвітчизників поза політику. «Щороку сотні тисяч громадян України приходять поставити свічки пам'яті до меморіалу у Києві та пам'ятних знаків у своїх містах та селах. Завдання політиків, - говорить він, - не використовувати біль і пам'ять мільйонів у своїх інтересах, а в останні дні листопада разом із громадянами своєї країни та українцями всього світу хвилиною мовчання та запаленою свічкою пом'янути жертв геноциду»

«Декілька років підряд Міністерство освіти ігнорувало проведення уроків пам'яті у школах і у всіх навчальних закладах. Громадський комітет змушений був проводити публічні уроки на базі Національного музею "Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні"», - розповів Іван Васюник телеканалу ТВі.

Відтак громадський діяч зазначив: «Тим хто уникає, боїться чи, може, не сприймає слово "геноцид", нагадаю Закон України "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні"».

Як відомо, цього року відзначають 80-і роковини Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні. Громадський комітет із вшанування пам'яті жертв Голодомору, створений у 2010 році, вже розпочав підготовку до проведення пам'ятних заходів 23 листопада.

Іван Васюник розповів, що план заходів передбачає:

Проведення 21 листопада Міжнародного форуму з участю відомих українських та світових науковців, громадських діячів, офіційних представників європейських країн та міжнародних організацій.

Під час форуму відбудеться презентація виставки «Злочини тоталітаризму», підготовленої Європейською платформою пам'яті та сумління.

За підтримки Громадського комітету в Україні відбудеться світова прем'єра опери «Червона земля. Голод» американського композитора українського походження Вірка Балея.

Міжнародна науково-документальна виставка про Голодомор буде продемонстрована у столицях зарубіжних країн.

Проведення конкурсу наукових робіт із дослідження тематики Голодомору та на найкращий художній твір, що найглибше передає трагізм геноциду.

Також до 80-х роковин Громадський комітет презентує нові видання на тему Голодомору-геноциду 1932-1933 років в Україні. Бібліотеки України поповнять свої фонди комплектами нових книг.

У День пам'яті жертв Голодомору 23 листопада відбудуться Всеукраїнські скорботні заходи. Учасники Громадського комітету закликають усіх людей доброї волі, усіх, хто поділяє біль та скорботу українського народу, 23 листопада о 16-й годині запалити свічку пам'яті за душі тих, хто став жертвою Голодомору.

До складу комітету увійшли знакові постаті у науковому, мистецькому та громадському житті країни: Ольга Богомолець, Іван Вакарчук, Іван Васюник, Василь Вовкун, Володимир В'ятрович, Анатолій Гайдамака, Дмитро Гнатюк, Петро Гончар, Людмила Гриневич, Іван Дзюба, Іван Драч, Євстратій (Зоря), Андрій Жолдак, Микола Жулинський, Євген Захаров, Євген Золотарьов, Геннадій Іванущенко, Сергій Квіт, Андрій Когут, Роман Круцик, Ніла Крюкова, Станіслав Кульчицький, Неля Лавриненко, Олександр Максимчук, Ніна Матвієнко, Марія Матіос, Василь Марочко, Дмитро Павличко, Олекса Петрів, Мирослав Попович, Олег Рибачук, Стефан Романів, Євген Сверстюк, Михайло Свистович, Володимир Сергійчук, Євген Станкович, Лесь Танюк, Ігор Юхновський.

 

Контакти для медіа:

Прес-центр Центру досліджень визвольного руху:

history@cdvr.org.ua

тел.: +380 63 628-68-69